52. Sesja Naukowa Uczniów

Kraków, 2018-12-17

W dniu 13 grudniaI 2018 roku odbyła się LII Sesja Naukowa Uczniów naszego liceum. W postępowaniu kwalifikacyjnym do prezentacji na forum ogólnoszkolnym zostało dopuszczonych 17. referatów. Uczniowie przedstawili prace z historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, biologii, matematyki i chemii:

1.    Rafał Ziętek, Kompania Wschodnioindyjska, kl. 3
2.    Ryszard Wołkowski, Orlęta Lwowskie, kl. 3
3.    Jan Słaboń, Zamki w średniowieczu, kl. 3
4.    Filip Wojtusik, Wynalazki starożytnego Egiptu, kl. 2
5.    Patryk Dobrowolski, Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, kl. 3
6.    Radosław Rapacz, Ordynacje wyborcze, kl. 3
7.    Julia Bąk, Teatr Andrzeja Wajdy, kl. 3
8.    Szymon Najdzionek, Freddie Mercury - ikona popkultury, kl. 3
9.    Patrycja Kotula, Motyw utopii w literaturze, kl. 1
10.    Ewa Żurek, Mitologia nordycka, kl. 1
11.    Melania Wojtusik, Mechanizmy pamięci, kl. 3
12.    Paulina Broda, Otyłość, kl. 3
13.    Karolina Gajewska, Zwierzęce hybrydy, kl. 2
14.    Marcelina Czyżowska, Dodatki do żywności, kl. 1
15.    Jadwiga Jakubicka, Owls/Sowy (w j. angielskim), kl. 1
16.    Julia Flak, Szkoła Pitagorejska, kl. 3
17.    Julia Osińska, Substancje zapachowe, kl. 3

Sesyjna Komisja Konkursowa przyznała ex aequo I miejsce i oceny celujące czterem referentom:
Patrykowi Dobrowolskiemu za wystąpienie z wiedzy o społeczeństwie, Juli Bąk i Szymonowi Najdzionkowi, za prezentacje z języka polskiego oraz Jadwidze Jakubickiej za referat z biologii.

Komisja wyróżniła ponadto uczennicę klasy 1. Jadwigę Jakubicką za referat wygłoszony w jeżyku angielskim, w standardzie odpowiadającym prezentacjom na forum międzynarodowym.

Pozostali uczniowie zakwalifikowani do Sesji Ogólnoszkolnej otrzymali oceny bardzo dobre i dobre plus.

W uzupełnieniu przypominamy, że uczniowie nie występujący w Sesji Ogólnoszkolnej prezentują własne, semestralne dokonania naukowe na forum klasy w czasie lekcji przedmiotowych prowadzonych przez opiekunów tematów prac.