Absolwenci i uczniowie o nas

Aleksandra Gubernat, mgr, absolwentka Liceum w 2003 roku, a następnie Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkołę wspominam bardzo pozytywnie, to świetnie liceum dla osób, które chcą się uczyć i są zainteresowane startowaniem na najlepsze kierunki studiów oraz dla tych, którzy chcą brać udział w olimpiadach.

W szkole trzeba się sporo uczyć, ale jest to liceum, które naprawdę odkryje w Tobie talent do nauki. Jeśli nie chcesz go odkrywać, to ono i tak to zrobi za Ciebie. To szkoła dla ludzi z pasją i wyobraźnią, która wciąż się rozwija, a ludzie mają coraz to lepsze pomysły. Kształcenie w liceum ukierunkowane jest na indywidulane uzdolnienia i osobowość uczniów.

Wykwalifikowane kadra pedagogiczna jest tam po to żeby wyjaśniać, uczyć, pomagać, rozwijać indywidulane pasje oraz zachęcać do przedmiotu dzięki czemu nauka jest przyjazna, a materiał w przystępny sposób przyswajany. Klasówki były jak najbardziej oczekiwane bo dzięki nim wiadomo co i w jakim zakresie jest przyswojone, a co należy jeszcze dopracować.

Dodatkowym atutem szkoły jest ogromny nacisk położony na naukę języków obcych. Pamiętam, że miałam 6 godzin tygodniowo języka angielskiego, 2 godziny tygodniowo języka niemieckiego oraz koło języka włoskiego w wymiarze 1 godziny tygodniowo oraz duży nacisk na wychowanie fizyczne, sport i rekreację, co w praktyce oznaczało naukę tańca towarzyskiego i tenisa.

Jeśli chcecie szkoły, którą będziecie wspominać z sentymentem przez całe życie, to tylko V Prywatne Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Smoleńsk w Krakowie.

 

Anna Dobrowolska, inż. arch., absolwentka liceum w roku 2009, aktualnie studentka 2. stopnia studiów (magisterskich) na wydziale Architektury PK. Większość z nas z przerażeniem wspomina swój pierwszy dzień w nowej szkole .... w przeciwieństwie do mnie. W VP-LO już od pierwszego dnia wyczuwalna jest miła i rodzinna atmosfera, jaką tworzy wykwalifikowana i sympatyczna kadra nauczycielska. Bardzo pozytywnie wspominam te trzy lata wspólnej nauki, które doprowadziły mnie do zdania matury z wynikami gwarantującymi indeks na studiach dziennych Politechniki Krakowskiej na wydziale Architektury. 

 

Ala Moskal, absolwentka liceum w 2013 roku, aktualnie studentka AWF w Krakowie. Nieliczne klasy sprawiały, że lekcje przeprowadzane były sprawnie i produktywnie. Indywidualne podejście nauczycieli do każdego ucznia umożliwiło mi trenowanie snowboardu zawodniczo bez robienia zaległości. Przyjazna atmosfera w szkole jak i bezstresowe nauczanie sprawiły, że mój trzyletni pobyt w V prywatnym LO wspominam bardzo miło.

 

Wojciech Paniak, klasa III, rok szkolny 2013/2014. VP-LO mogę polecić każdemu. Cenię sobie tę szkolę przede wszystkim za atmosferę, która jest rodzinna i każdy kto uczęszcza do tej szkoły czuje się wyjątkowo, co zawdzięczamy świetnej kadrze profesorskiej! Jedynym minusem jest to, że czas mija tak szybko, za chwilę będę absolwentem, a wydaje mi się, że wczoraj tu przyszedłem pierwszy raz.

 

Angelika Taboła, maturzystka w roku szkolnym 2013/2014. ….warto uczęszczać do tej szkoły ponieważ jest tu wspaniałe grono pedagogiczne, które zawsze pomoże, wytłumaczy i porozmawia z uczniami na każdy temat. Uczniowie uczestniczą w różnych konkursach, wyjściach do teatru, na wystawy, do muzeów. …z tych wyjść wyniosłam bardzo dużo, nauczyłam się ogromnego szacunku do patriotyzmu szczególnie po wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego…..

Pani Dyrektor jest osobą wspaniałą, zawsze opiekuje się pierwszą klasą i pomaga uczniom odnaleźć się w szkole oraz poświęca każdemu uczniowi dużo czasu. Organizuje zajęcia dodatkowe dla słabszych uczniów, aby mieli szansę podciągnąć swoje wyniki w nauce, a dla wybitnie uzdolnionych organizuje tzw. fakultety, które obejmują ponadprogramowy zakres nauki. Zajęcia dodatkowe to również warsztaty filmowe organizowane przez Panią polonistkę, która staranie dobiera najwybitniejsze dzieła filmowe, a uczniowie bardzo chętnie na te zajęcia uczęszczają.

Dwa razy w semestrze odbywają się sesje naukowe pomocne w przygotowaniach do matury ustnej. Uczniowie po wystąpieniu w sesji stają się pewnymi siebie, co jest szczególnie ważne przed przystąpieniem do  egzaminu maturalnego....

Zajęcia wychowania fizycznego są wyjątkowe: gramy w tenisa, jeździmy na łyżwach oraz dziewczęta uczestnicą w dodatkowych zajęciach z gimnastyki. Dzięki tej szkole stałam się pewną siebie, potrafię lepiej przyswajać wiedzę i co najważniejsze nie obawiam się egzaminów maturalnych.